ne diyorlar


Oğlum Efe henüz aramıza katılmadan hayalim olan yenidoğan çekimi icin çok heyecanlıydım… Sevgili Nur telefonda çok rahat edeceğimiz bir ortam olacğına beni ikna etmiş olsa da kafamda soru işaretleri olduğunu inkar etmeyeceğim. Soğuk bir kış gününde, tamamen çıplak fotoğraflarını çektirirken oğlumu üşüteceğimi; emmek istediği ya  da bezini değiştirmem gerektiği zamanlarda zorlanabileceğimi düşünmüştüm. Fakat Nur’un atölyesine girdiğimde tüm şüphelerim kayboldu! Kendisi kadar sıcacık bir odada bulduk kendimizi. Her şey ama her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüştü. Atölye biz gelmeden ısıtılmış, ıslak mendillerimiz, bezlerimiz, battaniyelerimiz bizi bekliyordu. Evimizdeki konforumuzdan bir farkı yoktu…
Efe tamamen uykuya dalıp, o büyülü anlar başladığında gözlerimin dolduğunu saklamayacağım. O masum uyku sırasında yakalanan kimi zaman gülen, kimi zaman kızgın ifadeler o kadar güzeldi ki…
9 ay boyunca karnımda alışkın olduğu formunu kaybetmeden uyuyan bebeğim icin en değerli hatıram oldu bu pozlar ve hiç unutamayacağım bir deneyim.
Her şey icin çok teşekkürler Nur ve tüm emeğiniz icin teşekkurler UyuyanGüzeller Ekibi!

Mine Demirkurt

 

Doğumda çekilen kanlı canlı yüzlerce profösyonel fotoğraf fikri beni nedense hiç cezbetmiyordu. Sonuçta yüzüm güzüm kaymış doğumdan çıkmışım, kafam bir dünya çekilen bu fotoğraflar bana hep  zorlama gelmiştir nedense… Sanki herkes çekebilir ama yenidoğan fotoğrafçılığı bence sanat… Doğuma son bir ay kala yenidoğan fotoğrafları çektirmeye karar verdim. İnternette kısa bir araştırmanın ardından telefonla Nur hanıma ulaştım ve kesinlikle onunla çalışmalıydım.
 İnanin doğumdan sonra o kadar heyecanlıydım ki bu fotoğrafları çektireceğimiz için. Ancak bir sorun vardı, bebemizin uykuyla arası pek hoş değildi. Çekim süresince nasıl uyur bu çocuk diye kara kara düşünürken gittik Nur hanımın güzel ve sıcak atölyesine. Derin’i doyurup Nur hanıma cin gibi gözlerle teslim ettim. O da ne, çocuk  onun kucağında bir uyudu pir uyudu. Şu an 3 aylık ve hala o kadar uzun ve güzel uyuduğunu göremedim. 
Çekim muhteşemdi, hele fotoğrafları aldığımızda ne kadar doğru bir seçim yaptığımızı bir kez daha anladim. Kimse fotoğrafların Derin’e ait olduğuna inanamadı. Yenidoğan fotoğrafı fikri çok doğruydu ama daha da doğru olan Nur hanımla çalışmaktı. Herşey için çok teşekkürler…

Balım Evkuran

 

Leyla’yı hamur gibi şekilden şekile sokup fotoğrafladıkça ve Leyla da mışıl mışıl uyumaya devam ettikçe “demek ki karnımda o kadar da rahatsız değildi” diye düşündüm.

Kızımın daha bir kaç haftalıkken çekilen fotoğraflarına ileride onula beraber bakıp tepkisini görmek için şimdiden sabırsızlanıyorum. Gösterdiğiniz yakın ilgi ve yakaladığınız harika kareler için çok teşekkür ederiz.

Gülşah Gordi

 

Herşeyden önce, biz de Doruk’un doğumundan itibaren birçok fotoğrafını çektik, bize hepsi güzel ama hiçbiri senin çektiklerin kadar o masumiyeti ve doğallığı yani “doğanın mucizesi”ni anlatmakta bu kadar etkili ve başarılı olamadı. O birbirinden özel ve güzel fotoğrafları çekerek, yaşanan o anları ölümsüzleştirdiğin için hepimiz adına sana çok teşekkür ediyoruz. Sayende Doruk’a şimdiden bırakabileceğimiz çok değerli ve özel bir armağanımız var.

Deniz & Kutay Çelikel

 

Kızımızın bu güzel anlarını senin gözünden bu eşsiz karelerle görmek bizi cok mutlu etti. Stüdyonda sanki evimizdeymiş gibi rahat ettirdiğin için sana cok teşekkür ediyoruz. Nur’un farkı nedir diye sorsalar, ilk aklımızdan ve gönlümüzden geçenler şunlar olurdu herhalde: Bebek için inanılmaz rahat ve güvenli bir ortam sunulması, anne baba için essiz bir deneyim, doğal gün ışığını kullanıyor olması, bebekten ve yeni bebek sahibi olmuş bir annenin hissettiklerini anlaması, bir bebeğin yapabileceklerini hoşgörü ile karsılayabilmesi, bebeğe ebebeynleri kadar titiz, şefkatle ve sıcak davranması gibi hızlıca akla gelen bu maddeler sıralanabilir. Ama daha fazlası var elbette, kelimelerle ifade edilemeyen… Dolayısı ile yaşadıklarımızı ve hissettiklerimizi bunlarla sınırlamak haksızlık olur, bu yüzden ancak yaşanarak hissedilebilir diyerek sana sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Zeynep & Cüneyt Musaoğlu

 

Hayat boyu unutmayacağımız, her detayı hatırlamak isteyeceğimiz bir günde, bizimle olduğun, hafızalara kazınacak güzel kareleri yakalayıp bizim için ölümsüzleştirdiğin için sana teşekkür ederiz. Enerjin ve pozitif yaklaşımın ile günümüze renk kattın.

İnanc & Zeynep Işık

 

Esra ve Ege’mizin yumuk yumuk, en kuzu hallerini bizim için çok değerli, ömrümüzce bakmaya doyamayacağımız tablolara dönüştürdüğü için sevgili Nur Ölçer’e sonsuz tesekkürler!  Bir fotoğrafçı ile modelleri ancak bu kadar iyi anlaşabilir, birbirlerinin halinden anlayabilirlerdi. Yavrularımız büyüdükçe çekeceği yeni fotoğraflarımızı heyecanla bekliyoruz.

Ayça Kumcuoğlu

 

Leyla için çektiğin hem doğum hem de yenidoğan fotoğrafları doğallığı ve estetik anlayışı ile tek kelime ile harika! Bizler icin ölümsüz olmasını istediğimiz bir anı fotoğrafların özgün bir şekilde ölümsüzleştirdi. Hazırlamış olduğun albümler de ailemiz için en güzel hediye oldu.

 Zeynep Dereli

 

Oğlumla beraber geçirdiğimiz ilk eğlenceli aktivitemizi sayende yaşadık. Sıcacık stüdyonda, keyifli sesler eşliğinde sen fotoğraf çekmeye çalısırken Luka’nın gülücükleri hepimizin içini ısıtıyordu. Bir gün büyüdüğünde onu bu kadar çok sepete soktuğumuz için bizlere kızmaz umarım. Gerçi bu fotoğrafları gösterme bahanesiyle o kadar cok kız tavlayacak ki, sana her zaman müteşekkir olacak eminim. Aynen ailesi olarak bizi böylesine güzel bir anı sahibi yaptığınn için bizim sana olduğumuz gibi. En sevimli, en melek anları sayende ölümsüzleşti. Çok teşekkürler. Bebeklerin güzel kokuları stüdyondan eksik olmasın.

Rayka Şenbay

 

Çekimden aile olarak çok  keyif aldık. Ancak yaşadığımız güzelliğin ne kadar özel olduğunun  farkına cd ve albümü aldığımızda anladık. Albümümüz  evimizin en değerli eşyası oldu. Çocuklarımıza en güzel hatırayı bıraktığımızı düşünüyorum. Çok teşekkürler..

Arzu Güllü

 

Deniz’in fotoğraf çekimleri bizi cok heyecanlandırdı. Çekimler hem bizim hem de Deniz için cok keyifliydi, o telaşeli günlerin ortasında üçümüzün paylaştığı özel bir zaman, sanırım aile olarak ilk aktivitemiz diyebilirim. Nur’un becerikli ellerinde tatlı bir uykuya dalan oğlumuz bakmaya doyamadığımız pozlar verdi. Biraz daha büyüdüğümüzde tekrarlamak icin sabırsızlanıyoruz.

Evrim Köksal Arkut

 

İlk çocuğumun ilk ve en güzel fotoğrafları. Cok yakın iki arkadaşımdan hayatımda aldığım en güzel en anlamlı hediyelerden biri.

Hayat boyu saklanacak her bakıldığında sevindirecek gözlerimin içini parlatacak ve beni hep o günkü kadar heyecanlandıracak kelimelere sığmayacak kadar güzel bir anı. Doğumdan sonraki ikinci en mutlu an diyebilirim. Baktıkça içimi ısıtan yüzümü güldüren birbirinden güzel kareler. Yaptırdığıma beni bu kadar mutlu eden bir fotoğraf cekimi olmamıştı. Gördüğüm günden beri yaşadığım aşk.. anlatılamaz yaşanır. Nur’un sihirli dokunuşları ile 5 günlük oğlumun en güzel fotoğrafları. Ellerine sağlık Nur…

Seren Hakmen

 

Her yeni anne babanın mutlaka tecrübe etmesi gereken, çok keyifli bir çekim yaptı Nur oğlumuz Sinan için.

Sıcacık stüdyosunda Sinan kendini adeta anne kucağında gibi rahat hissetti, mışıl mışıl uyudu. Nur’un tecrübeli ellerinde bize ömür boyu hatıra olacak kareler hayat buldu. Gerçekten çok güzel bir deneyimdi ve Sinan’a yapılan en güzel doğum hediyelerinden biri oldu bizim için. Teşekkürler.

Leyla Berdan

 

Leyla henüz 6 günlüktü. Göbek bağı henüz düşmemiş. Ben daha acemi anne, bebeğimi düzgün tutabildiğimden emin değilim.Etrafta hummalı bir hazırlık var. Nur boy boy sepetler,rengarenk şallar, enfes aksesuarlar hazırlamış.
İyi ki kızım var diyorum, bunların hepsini kullanmak istiyorum. Odayı bebek için ideal ısıya getiriyoruz. Ve çekime başlıyoruz. 3 saat boyunca Leyla’yı şekilden şekile sokuyoruz. Arada minik ama beklenen bir kaza, Leyla şallardan birine çişini yapıyor. Minik kızım hiçbir şeyin farkında değil, ama öyle pozlar veriyor ki, ağlamamak için kendimi zor tutuyorum. Ortam çok huzurlu, Nur’un bu kadar keyifle çalışabilmesinin sırrı ortada; bebekleri tutmayı, rahatlatmayı ve tekrar uyutmayı o kadar güzel beceriyor ki… Çekim hiç bitmesin istiyorum. Leyla’yı en saf haliyle ve uyurken yüzündeki o müthiş ifadeleriyle yakalamayı başarıyor. Ve Leyla artık 21 aylık, Nur’un kıdemli modellerinden biri oldu. Şimdi ona poz verdirtmek hiç de kolay değil. Fotoğraflara ve özenle hazırladığın nefis bebeklik albüme her bakışımda o günü keyifle
hatırlıyorum.

Ela Atlığ

 

Yenidoğan çekimi sayesinde ilk bebek acemiliği ile keyfini sürme fırsatım olamayan anları hatırlama, bebeğimin uyurken ne kadar muhteşem olduğunu görme fırsatım oldu. Benim için paha biçilmez bu anları ölümsüzleştirdiğiniz için teşekkür ederim.

Hale Şener

 

Hayatımıza giren en güzel hediyemiz minnnoşumuzu tüm ailemize senin harika fotoğraflarınla paylaşmak, onun uyurkenki masumiyetini ve keyifle o sepetciklerin içine yayılmasını görmek hem bize hem ona büyüdüğünde çok güzel bir hediye oldu, ellerine sağlik Nur’cum…

Damla Akkaynak

 

Nur’un fotoğraflarını daha hamile bile değilken görüp, beğenip, beynimin bir köşesine yazmıştım. Mina doğar doğmaz NY’tan hemen gün aldık ki, İstanbul’da olduğumuz süre içerisinde Nur’un yeteneğinden biz de nasibimizi alalım. Mina Nur’un stüdyosuna gidebildiğinde 5 haftalıktı. Genelde Nur’un çalıştığı 5-10 günlük bebeklerden hayli bir “yaşlı”… Yani onlar kadar sakin ve uykulu değildi artık. Ama Nur o kadar sakin, sabırli ve becerikliydi ki, 2.5 saat içerisinde gerektiğinde Mina’yı yatıştırabilip, hatta çoğu zaman uyutabilip birbirinden güzel kareler çekti. Onca güzel resim arasından en özellerini seçmekte zorlandık. Nur’dan Mina’yı gerektiği zaman nasıl sakinlestireceğimizi ve derin uykuda olup olmadığını nasıl anlayacağımızı da öğrendik. Nur bu işi çok ciddi ve profesyönelce yapan nadir bir insan. Kendinin olmayan bebeklerle saatlerce bu kadar haşır neşir olmak herkesin harcı degil, fakat Nur’un bu işi ne kadar severek yaptığı her halinden belli. Her anne-baba’ya böyle bir tecrübe geçirmelerini dilerim. Ellerine, gözlerine, enerjine sağlık Nur!

Ceylan & Jason Brigham