basından


UyuyanGüzeller Mayıs ayında Vogue Kids ve Yeni Anne dergilerine konuk oldu!

Mayıs ayında hemVogue Kids hem de Yeni Anne dergisine konuk olan Nur Ölçer ile UyuyanGüzeller her geçen gün daha fazla insana ulaşmaya devam ediyor.

voguekids - yeni anne
nur olcer aralık

UyuyanGüzeller Sergisi Hürriyet Aile’de!

Hürriyet Aile Nisan ayında UyuyanGüzeller’i unutmadı ve fotoğraf sergisinin haberini paylaşarak okuyucularını, mışıl mışıl uyurken poz veren miniklerin en saf, doğal ve masum halleriyle tanışmaya davet etti.

Fotohurriyet aile bebek fotoğrafı

 

nur olcer aralık

Minifikir.com sizi UyuyanGüzeller Fotoğraf Sergisi’ne çağırıyor

Nisan ayı UyuyanGüzeller sergisinin hazırlıkları içinde geçerken Minifikir.com ‘un uzun zamandır beklenen sergiden bahsederek okuyucularını haberdar etmesi Nur Ölçer’in tatlı telaşına bir damla daha mutluluk katmış oldu.

yenidoğan bebek fotoğrafçısı

nur olcer aralık

28 Nisan – 11 Mayıs – Nur Ölçer “UyuyanGüzeller” Fotoğraf Sergisi

Yendi doğan fotoğrafçılığı yapmaya başladığı andan itibaren Nur Ölçer’in hayalini kurduğu fotoğraf sergisi UyuyanGüzellerin birbirinden güzel pozları sayesinde Nisan ayınde gerçek oldu. Sergiye28 Nisan – 11 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Avusturya Lisesi ev sahipliği yaptı.

Untitled Untitled f16-sergi Untitled Untitled Untitled nur olcer aralıkMart 2012 – Project Bamarang UyuyanGüzelleri keşfederse

Dünyadaki en iyi tasarımları araştırıp size getiri
yoruz diyerek iddialı bir şekilde kendini tanıtan Project Bamarang’ın Mart ayı keşiflerinden biri de UyuyanGüzeller idi. Bamarang birkaç gün boyunca Nur Ölçer ile Yeni Doğan fotoğraf çekimini özel bir fırsat olarak üyelerine sundu.

f15-bamarang

 

nur olcer aralık

31 Ocak 2012 – Mışıl Mışıl Bir Sır

Eğer Daily Secret Istanbul’a üye iseniz ve 31 Ocak 2012’de maillerinizi kontrol ettiyseniz gelen kutunuza düşen sırrı kaçırmış olamazsınız. Ama eğer görmediyseniz, o gün “UyuyanGüzeller” minik bir sır olarak ve “Masumiyet fotoğraflanabilir” şeklinde çok güzel bir başlık altında sizlerle paylaşıldı.

Daily Secret Uyuyan Güzeller için neler söylemiş:

Gözleri yumuk, elleri ve ayakları pamuk gibi ve tamamıyla masumiyet timsali… Aldığımız bir duyumun sadece bir tık uzağımızda bu kadar sevimli bir keşfin kapılarını aralayacağını hiç tahmin etmezdik ama oldu. Nur Ölçer, uzun yıllarını kurumsal çalışma hayatında geçiren birisi… idi! Artık onu aldığı eğtimlerle deklanşörün gerisinde büyük bir tutku ve aşkla hamile, bebek, çocuk ve özellikle yenidoğan fotoğraflarını çekerken buluyoruz. “Özellikle yenidoğan” diyoruz; çünkü Nur Hanım’ı en çok heyecanlandıran, doğduktan 15 gün sonrasına kadar anne karnındaki pozisyonlarını korumaya devam eden yenidoğanların fotoğraflarını çekmek. Bunun için de en uygun ortamı tüm detaylarıyla tasarlayarak hazırlıyor. İster kendi çocuğunuz olsun, ister en gözde yeğeniniz ya da küçük kuzeniniz, onun için geleceğe bırakılacak en hoş sürprizlerden birisi kuşkusuz böyle bir albüm olacaktır.

Not: Henüz bitmedi! Sitemize üye panelinden giriş yaparak bu sırrı en çok arkadaşına gönderen üyemiz “Nur Ölçer Photography”den ücretsiz bir albüm kazanacak. Ancak bu kadar da değil… Sırrı İstanbul Daily Secret’te okuduğunu söyleyen her üyemize de özel bir indirim mevcut. Nur Ölçer’e websitesinden ya da 0 532 461 05 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Dilerseniz daha çeşitli fotoğraflar için Facebook sayfasını da ziyaret edebilirsiniz:www.facebook.com/UyuyanGuzeller

f14-secret

nur olcer aralık

25 Ocak 2012 –Yeni doğan çekimi hakkında merak ettikleriniz Pudra.com röportajında!

Nur Ölçer Türkiye’nin en çok okunan kadın ve yaşam sitelerinden Pudra.com’a keyifli söyleşisiyle konuk oldu ve yeni doğan çekimi hakkında merak edilenleri anlattı.

Yenidoğan fotoğrafçısı Nur Ölçer’in 28 Nisan’da açılacak “Uyuyan Güzeller” sergisinde, daha 10 günlük bebeklerin en saf, en doğal ve en masum halleri var.

Nur Ölçer’in 28 Nisan – 11 Mayıs 2012 tarihlerinde Avusturya Lisesi‘nde ziyaretçilere açılacak olan “Uyuyan Güzeller” fotoğraf sergisi, henüz 10 günlük bebeklerin bir daha geri gelmeyecek, tekrar yaşanmayacak o tatlı anlarını ölümsüzleştiren karelerden oluşuyor.

Bebeklerin en saf, en doğal ve en masum halleriyle tanışmak için Nur Ölçer’in 28 Nisan’da açılacak olan “Uyuyan Güzeller” sergisini kaçırmayın!

Nur Ölçer, “Uyuyan Güzeller” projesi kapsamında, UNICEF’in “Hayat Veren Hediyeler”ine de sürekli bir kaynak yaratarak bir sosyal sorumluluk projesine de imza atıyor.

“Fotoğrafını çektiğim bebekler çok şanslılar. Sağlıklı koşullarda dünyaya geliyorlar, gerekli sağlık hizmetlerinden faydalanabilecek imkanlara sahipler. Ancak dünyada her bebek aynı koşullara sahip değil” diyen Ölçer, bu projesi ile UNICEF aracılığıyla, fotoğrafını çektiği her bebek adına dünyanın her tarafından, ihtiyacı olan bebek ve çocuklara yaşamak ve yaşamlarını değiştirmek üzere ihtiyaç duydukları hediyeler gönderilmesine aracı olacak.

Nur Ölçer kimdir?
Boğaziçi Üniversitesi’nde lisans, Cornell Üniversitesi’nde ise yüksek lisansını tamamlayan Nur Ölçer, 12 yılı aşkın bir süre kurumsal hayatta pazarlama, iş geliştirme ve strateji alanlarında üst düzey yöneticilik yaptı. 2008 yılında fotoğrafçılığa başlayan Ölçer, 2009’da “Kelley Ryden’in Newborn Atölyesi”ne katılması ile hem kendi hayatında hem de Türkiye’de yenidoğan fotoğrafçılığı konusunda yeni bir pencere açtı.

yenidoğan bebek

 

nur olcer aralık

Ocak 2012’den itibaren Unicef ve UyuyanGüzeller el ele!

Nur Ölçer uzun zamandır parçası olmak istediği sosyal sorumluk projesini Unicef ile elele vererek gerçekleştirdi. Yeni doğan bebekler ve çocuklar Nur’un fotoğraflarında olduğu gibi bu sosyal projenin de temasını oluşturdular. Unicef’in kaynak geliştirme sorumlusu Güneş Hanım ile yapılan görüşmeler sonunda “UyuyanGüzeller Unicef sayesinde hayat kurtarıyor!” sloganıyla yola çıkıldı ve dünyanın her yerinde yardıma ihtiyacı olan bebek ve çocuklara devamlı bir kaynak oluşturacak “her çekim için bir hediye çeki” projesi hayata geçirildi.

unicef

 

nur olcer aralık

Ocak-2012 Nur Ölçer ve UyuyanGüzeller vimpag.com.tr’de!

Nur ölçer “Bebeğiniz mışıl mışıl uyurken ilk kareler” yazısını sizler için vimpag.com.tr’de yazdı.

f11- vimpag

 

nur olcer aralık

2 Aralık 2011 – UyuyanGüzeller ntvmsnbc.com’da

“Sizi ne mutlu ediyorsa onun peşinden koşun! O heyecanı içinizde hissettikten sonra, gerisi çorap söküğü gibi geliyor…”

Nur Ölçer hayalleriyle birlikte ntvmsnbs.com’a konuk oldu, biraz kendinden, çokça da UyuyanGüzeller serüveninden bahsetti. Bu keyifli söyleşiyi okumak için aşağıdaki linkle tıklayabilirsiniz.

“Kurumsal hayat mı; hayaller mi?”

 

ntvmsnbc

nur olcer aralık

UyuyanGüzeller Bilişim Dergisi’inde!

Uyuyan Güzeller 2012 yılının ilk sayısında Bilişim Dergisi’ne konuk oldu!

yenidoğan bebek yenidoğan bebek yenidoğan bebek

 

nur olcer aralık

30 Kasım 2011 – Uyuyan Güzeller’le yeni yılı beklerken

Nur Ölçer Photography UyuyanGüzeller’in en güzel kareleriyle hazırlanmış 2012 takvimi ve yeni yıl kartlarıyla IWI Christmas Baazar’da 30 Kasım 2011 tarihinde sizlerle buluştu.

yenidoğan bebek

yenidoğan bebek yenidoğan bebek yenidoğan bebek yenidoğan bebek yenidoğan bebek